Аз Алкмар

(Видео) Навивач на Вест Хем сам се тепаше против стотина хулигани па клубот му подари билет за финалето

Навивач на Вест Хем сам се пресмета со десетици хулигани на АЗ Алкмар, по завршувањето на полуфиналето на Конференциската лига. По поразот на АЗ Алкмар, …

(Видео) Навивач на Вест Хем сам се тепаше против стотина хулигани па клубот му подари билет за финалето Прочитај повеќе »

(Видео) Хулигани ги нападнаа семејствата на фудбалерите на противничкиот тим

Синоќа се одиграа 1/2 финалните натпревари во УЕФА Конференциската лига, меѓу Севилја и Јувентус и Аз Алкмар и Вест Хем. Натпреварот во Холандија ќе остане …

(Видео) Хулигани ги нападнаа семејствата на фудбалерите на противничкиот тим Прочитај повеќе »

Scroll to Top