боб дилан

(Видео) Боб Дилан во емисијата на Џими Фалон не проговори ниту еден збор

По долга пауза од јавната сцена, американскот кантавтор Боб Дилан се појави во емисијата на американскиот водител Џими Фалон каде не проговори ниту еден збор. …

(Видео) Боб Дилан во емисијата на Џими Фалон не проговори ниту еден збор Прочитај повеќе »

Гитара на Боб Дилан продадена 500 илјади евра

Гитара на нобеловецот Боб Дилан е продадена 495.000 долари на аукцијата посветена на иконите на музиката. Аукцијата се одржа минатата сабота во Њујорк. Пред продажбата …

Гитара на Боб Дилан продадена 500 илјади евра Прочитај повеќе »

Врата од хотелска соба на Боб Дилан продадена за 100.000 долари

Врата од собата во легендарниот хотел „Челси“, во која престојувал Боб Дилан, е продадена за 100.000 долари на аукција во Њујорк. Тоа е една од 50. …

Врата од хотелска соба на Боб Дилан продадена за 100.000 долари Прочитај повеќе »

Scroll to Top