брачна

Ана Николиќ и Раста: Преживеавме брачна голгота

Поп-пејачката Ана Николиќ и раперот Стефан Раста се во Скопје. Поводот е нивниот концерт на 16 февруари во „Борис Трајковски“. За брачната двојка во Србија …

Ана Николиќ и Раста: Преживеавме брачна голгота Прочитај повеќе »

Се запознале преку интернет како деца, а по 14 години се венчале

Кристин Ендрус Кар и Мајкл се запознале на сајтот Neopets кога биле деца, а се венчале 14 години подоцна. Кристин имала 12 години кога се …

Се запознале преку интернет како деца, а по 14 години се венчале Прочитај повеќе »

(Фото) Брачна двојка од година во година се сликале за семеен албум

Баба и дедо секоја година се фотографирале во дворот пред својата куќа. Секогаш на исто место, еден крај друг, на стазата во дворот го овековечувале …

(Фото) Брачна двојка од година во година се сликале за семеен албум Прочитај повеќе »

(ФОТО) Ја поминала првата брачна ноќ во Сараево – Ова е првиот сопруг на Цеца, еве како се разделиле

Една провокатовна фотографија кружи на Интернет со уште попровокативни наслови, дека ова е мажот со кој Цеца била во брак пред Аркан. Порталот Аура од …

(ФОТО) Ја поминала првата брачна ноќ во Сараево – Ова е првиот сопруг на Цеца, еве како се разделиле Прочитај повеќе »

Scroll to Top