Даниел Данн

Даниел Данн ја преработи „Чаирска романтика“ на Владо Јаневски

Пејачот Даниел Данн направи препев на македонскиот евергрин на Владо Јаневски, Чаирска романтика“. Ова е петто кавер издание на Данн, кој со својот бенд под …

Даниел Данн ја преработи „Чаирска романтика“ на Владо Јаневски Прочитај повеќе »

(Видео) Даниел Данн препеа песна од Пепи Бафтировски

Македонскиот поп-пејач Даниел Данн го отпеа големиот хит на Пепи Бафтировски „Ако згрешам нека изгорам“ на фестивал на народна музика во Нови Пазар, Србија. „По покана …

(Видео) Даниел Данн препеа песна од Пепи Бафтировски Прочитај повеќе »

Даниел Данн: Поради забраната за македонска музика, го одложувавме видеото за „Саншајн“

„Саншајн“, новата песна на Даниел Данн и Марга Соул, иако се снимаше лани, годинава доби видеоспот. Музичката приказна е спакувана во триминутно видео снимано на …

Даниел Данн: Поради забраната за македонска музика, го одложувавме видеото за „Саншајн“ Прочитај повеќе »

Scroll to Top