Даниел Кајмакоски

Даниел Кајмакоски на одмор со синот Стефан и сопругата: Создаваме убави спомени

Пејачот Даниел Кајмакоски објави фотографии со синот Стефан и сопругата Марина како уживаат на одмор. „Создаваме убави спомени“, напиша Кајмакоски. Стефан се роди во април …

Даниел Кајмакоски на одмор со синот Стефан и сопругата: Создаваме убави спомени Прочитај повеќе »

Даниел Кајмакоски доби втор син, се породи сопругата Марина

Даниел Кајмакоски, повторно стана татко. Неговата сопруга го роди синот Стефан. Тој на Инстаграм стори објави фотографија од синот и напиша: Дами и господа ова …

Даниел Кајмакоски доби втор син, се породи сопругата Марина Прочитај повеќе »

(Фото) Даниел Кајмакоски се врати во Македонија

Македонскиот пејач Даниел Кајмакоски, кој веќе некое време живее и работи во Србија, сега се врати во Македонија. Тој објави фотографија од Охрид, крајот од …

(Фото) Даниел Кајмакоски се врати во Македонија Прочитај повеќе »

Даниел Кајмакоски: Сакам син ми еден ден да биде горд на мене

Македонскиот пејач Даниел Кајмакоски порговори за својот приватен живот и неговиот син Давид, за кој се надева дека еден ден ќе биде горд на него. …

Даниел Кајмакоски: Сакам син ми еден ден да биде горд на мене Прочитај повеќе »

Кајмакоски и Бане Мојиќевиќ се дружеа во Црна Гора

Македонскиот пејач Даниел Кајмакоски во Црна Гора се дружеше со својот колега, српскиот пејач Бане Мојиќевиќ. Кајмакоски сподели нивна заедничка фотографија на социјалните мрежи. „Дали …

Кајмакоски и Бане Мојиќевиќ се дружеа во Црна Гора Прочитај повеќе »

На полноќ во Париз, Кајмакоски договори тезга

Поп-пејачот Даниел Кајмакоски за Нова година ќе пее во Будва, Црна Гора. Тој веќе има договорено настап во познатиот ресторан “Дакли” кој се наоѓа на самата плажа.  …

На полноќ во Париз, Кајмакоски договори тезга Прочитај повеќе »

Ристески, Велевска и Кајмакоски ги одбраа новите ѕвезди на Гранд

Стотици кандидати се пријавија и дојдоа на вчерашната аудиција за новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“, „Неки нови клинци“ и „Никогаш не е доцна“ која …

Ристески, Велевска и Кајмакоски ги одбраа новите ѕвезди на Гранд Прочитај повеќе »

ЕКСКЛУЗИВНО: Јана Бурческа го откри полот и името на бебето

Неколку месеци по евровизиската еуфорија, Јана го даде своето прво телевизиско интервју. Таа заедно со Даниел Кајмакоски беше гостинка во емисијата „Подводно“, каде двајцата зборуваа …

ЕКСКЛУЗИВНО: Јана Бурческа го откри полот и името на бебето Прочитај повеќе »

ВИДЕО: Ристе Ристески го запали клубот „Арена“ во родниот крај на Кајмакоски

Нашиот популарен пејач и прв македонски победник на „Ѕвездите на Гранд“, Ристе Ристески до раните утрински часови денеска ја забавуваше публиката во клубот „Арена“ во …

ВИДЕО: Ристе Ристески го запали клубот „Арена“ во родниот крај на Кајмакоски Прочитај повеќе »

Scroll to Top