Даниел Кајмаковски

Даниел Кајмакоски се ожени по вторпат: Tи си сè што сум посакувал

Пејачот Даниел Кајмакоски се ожени со својата девојка и објави слики на Инстаграм дека направиле свадба. „Штотуку венчани” напиша тој. Ова е втор брак на …

Даниел Кајмакоски се ожени по вторпат: Tи си сè што сум посакувал Прочитај повеќе »

Даниел Кајмакоски се јави од болница: Три дена сум овде, да оставиме надлежните да ја вршат работата

Пејачот Даниел Кајмакоски преку социјалните мрежи се заблагодари за грижата и поддршката. Тој во петокот бил примен во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“. Пријавил дека бил на …

Даниел Кајмакоски се јави од болница: Три дена сум овде, да оставиме надлежните да ја вршат работата Прочитај повеќе »

Кајмакоски во болница, се сомнева дека бившата му ставила нешто во кафето

Пејачот Даниел Кајмакоски вчера бил примен во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ пренесува А1он.мк. Тој се сомнева дека му се слошило од кафето кое му го дала …

Кајмакоски во болница, се сомнева дека бившата му ставила нешто во кафето Прочитај повеќе »

Даниел Кајмакоски победи на ТЛЗП

Македонскиот преставник Даниел Кајмакоски заедно со Ивана Петрес се победници во финалето на „ТЛЗП“ (Твоето лице звучи познато. Двајцата ги освоија симпатиите на балканската публика …

Даниел Кајмакоски победи на ТЛЗП Прочитај повеќе »

(Видео) Филип талентиран на брат му Даниел Кајмаковски

Македонскиот пејач Даниел Кајмакоски објави заедничка фотографија со помладиот брат Филип, за кој вели дека покрај тоа што си личат, тој е талентиран и за …

(Видео) Филип талентиран на брат му Даниел Кајмаковски Прочитај повеќе »

Scroll to Top