Даниел Редклиф

Популарниот Хари Потер на прошетка со бебето среде Њујорк откако сопругата му се породи во тајност

Ѕвездата на „Хари Потер“, Даниел Редклиф и неговата партнерка Ерин Дарк го добија првото дете. Дарк се породила неодамна во тајност, а папараците сега ги …

Популарниот Хари Потер на прошетка со бебето среде Њујорк откако сопругата му се породи во тајност Прочитај повеќе »

Даниел Редклиф им ја продал куќата на своите родители

Ѕвездата од филмот „Хари Потер“, британскиот глумец, Даниел Редклиф, им ја продал својата луксузна вила во Мелбурн на родителите. Куќата им ја продал за 2 …

Даниел Редклиф им ја продал куќата на своите родители Прочитај повеќе »

Даниел Редклиф: Луѓето ми даваа пари, зашто мислеа дека сум бездомник

Глумецот Даниел Редклиф, познат по улогата на Хари Потер, во шоуто на Греам Нортон открил дека додека се шетал низ улиците на Њујорк голем број …

Даниел Редклиф: Луѓето ми даваа пари, зашто мислеа дека сум бездомник Прочитај повеќе »

(Фото) Даниел Редклиф непрепознатлив во новата улога

Британскиот актер Даниел Редклиф, кој сите го познаваат по улогата на франшизата за волшебникот Хари Потер, целосно го има променето имиџот за потребите на снимањето …

(Фото) Даниел Редклиф непрепознатлив во новата улога Прочитај повеќе »

Даниел Редклиф призна дека бил алкохоличар

Британскиот актер Даниел Редклиф, познат по улогата на филмското остварување „Хари Потер“, неодамна се отвори во јавноста и признал колку големата слава што ја доживеал …

Даниел Редклиф призна дека бил алкохоличар Прочитај повеќе »

Scroll to Top