данијела мартиновиќ

Концерт на Данијела Мартиновиќ на 17 март во Македонска филхармонија

Кога сме кај затворањето на круговите со „30 години Авалон“, мора да се навратиме на едно име кое е важно за нас, а среќа и …

Концерт на Данијела Мартиновиќ на 17 март во Македонска филхармонија Прочитај повеќе »

Данијела Мартиновиќ за тешкиот период во животот и љубовта: Тоа што ми се случи е филмска приказна

Хрватската пејачка Данијела Мартиновиќ во интервју зборува за времето кога своите проблеми ги чувала во себе, но и за љубовните проблеми кои ги доживеа. „Едноставно …

Данијела Мартиновиќ за тешкиот период во животот и љубовта: Тоа што ми се случи е филмска приказна Прочитај повеќе »

Данијела Мартиновиќ објави книга, прослави со заедничка фотографија со новиот дечко

Сплитската пејачка Данијела Мартиновиќ го прослави излегувањето на својата нова книга која ја нарече „Туширање на душата“, заедно со нејзинот нов дечко, инспекторот за криминал. …

Данијела Мартиновиќ објави книга, прослави со заедничка фотографија со новиот дечко Прочитај повеќе »

Данијела Мартиновиќ блесна во креацијата на Викторија Бекам во емисија на ХРТ

Хрватската пејачка Данијела Мартиновиќ во шоуто „Ѕвездите пеат“ каде што е дел од жирито, носеше креација со потпис на Викторија Бекам. Данијела била облечена во …

Данијела Мартиновиќ блесна во креацијата на Викторија Бекам во емисија на ХРТ Прочитај повеќе »

Данијела Мартиновиќ за љубовта со инспекторот Јосип: Убава двојка сме, тој е моето пристаниште

„Јас и Јосип сме повеќе од убава двојка. Но, кога станува збор за мојот приватен живот, не сум многу добара во разговорот, но навистина сум …

Данијела Мартиновиќ за љубовта со инспекторот Јосип: Убава двојка сме, тој е моето пристаниште Прочитај повеќе »

Петар Грашо за ќерка му одбра име кое ѝ се допаѓало и на бившата

Петар Грашо и неговата сопруга Хана Хулиќ наскоро ќе добијат девојче, а сега објавија и дека ќе ја крстат Алба. Ова име ѝ се допаѓало …

Петар Грашо за ќерка му одбра име кое ѝ се допаѓало и на бившата Прочитај повеќе »

Одложени концертите на Данијела Мартиновиќ и Ван Гог, наместо во Охрид ќе бидат во Скопје

Концертите на Данијела Мартиновиќ и Ван Гон кои требаше да се одржат викендов во Охрид и Битола, се одложени за наесен и истите ќе бидат …

Одложени концертите на Данијела Мартиновиќ и Ван Гог, наместо во Охрид ќе бидат во Скопје Прочитај повеќе »

По 24 години љубов, Петар Грашо и Данијела Мартиновиќ раскинаа

Хрватската пејачка Данијела Мартиновиќ (49) и музичарот Петар Грашо (45) раскинаа, пишува „Стори.хр“. Беа заедно повеќе од 24 години, а како што пренесуваат хрватските медиумите, …

По 24 години љубов, Петар Грашо и Данијела Мартиновиќ раскинаа Прочитај повеќе »

(Видео) Данијела Мартиновиќ преработи хит од пред 30 години

Хрватската ѕвезда Данијела Мартиновиќ по 30 години го преработи својот хит „Свилени“. Песната, што првпат ја испеа 1990 година, сега е со нов аранжман, а …

(Видео) Данијела Мартиновиќ преработи хит од пред 30 години Прочитај повеќе »

(Галерија) Васил Гарванлиев уживаше во концертот на Данијела Мартиновиќ

Македонскиот претставник на Евровизија, Васил Гарванлиев вечерва ужива во концертот на хрватската пејачка Данијела Мартиновиќ. Тој е во друштво на своја добра пријателка, па заедно …

(Галерија) Васил Гарванлиев уживаше во концертот на Данијела Мартиновиќ Прочитај повеќе »

(Галерија) “Тој што не ја прифаќа твојата различност не е вреден да е покрај тебе”, многу љубов на концертот на Данијела Мартиновиќ во Скопје

“Осмели се, биди свој… Тој што не ја прифаќа твојата различност не е вреден да е покрај тебе”. Со стихови од нејзината втора книга “Неописливо” …

(Галерија) “Тој што не ја прифаќа твојата различност не е вреден да е покрај тебе”, многу љубов на концертот на Данијела Мартиновиќ во Скопје Прочитај повеќе »

Scroll to Top