Данил Медведев

(Видео) Рускиот тенисер Медведев се расправаше со девојка во публиката на УС Опен, па таа му испрати бакнеж

Рускиот тенисер Данил Медведев се расправаше со девојка во публиката на мечот во второто коло на УС Опен. Медведев го доби мечот против Австралијанецот O’Конел, …

(Видео) Рускиот тенисер Медведев се расправаше со девојка во публиката на УС Опен, па таа му испрати бакнеж Прочитај повеќе »

„Њујорк тајмс“: Вимбелдон се подготвува да ги исфрли сите руски тенисери поради војната во Украина

Сите руски и белоруски тенисери би можеле да бидат исфрлени од претстојниот турнир Вимблдон и покрај тоа што некои од нив ја осудија војната во …

„Њујорк тајмс“: Вимбелдон се подготвува да ги исфрли сите руски тенисери поради војната во Украина Прочитај повеќе »

Морав да го освојам Ју-ес опен зашто немав купено подарок за годишнината од бракот, рече Медведев

Данил Медведев го совлада Новак Ѓоковиќ во финалето на Ју-ес Опен, а по победата тој рече дека морал да го освои, затоа што немал купено …

Морав да го освојам Ју-ес опен зашто немав купено подарок за годишнината од бракот, рече Медведев Прочитај повеќе »

Scroll to Top