дарко филиповиќ

„Ако возев помал автомобил немаше да преживеам“ – Дарко Филиповиќ по сообраќајката

Српскиот пејач Дарко Филиповиќ, кој пред три дена имаше сообраќајна несреќа во Белград, вели дека преживеал само затоа што возел голем и стабилен автомобил. Автомобилот …

„Ако возев помал автомобил немаше да преживеам“ – Дарко Филиповиќ по сообраќајката Прочитај повеќе »

Дарко Филиповиќ од „Гранд“ повреден во сообраќајка

Фолк-пејачот Дарко Филиповиќ од „Ѕвездите на Гранд“ имал сообраќајна несреќа во Белград, во населбата Медаковиќ. Според српските медиуми, тој не е виновен за несреќата, туку …

Дарко Филиповиќ од „Гранд“ повреден во сообраќајка Прочитај повеќе »

Scroll to Top