дело

Трамп ја нападна Кина – фатени на дело, продаваат нафта на Пјонгјанг

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека бил многу разочаран поради тоа што Кина ѝ продава нафта на Северна Кореја предупредувајќи дека таквите потези би го …

Трамп ја нападна Кина – фатени на дело, продаваат нафта на Пјонгјанг Прочитај повеќе »

Одгледувањето овошје и зеленчук во сопствен двор е казниво дело

Граѓанските права за сопствениците на куќи доживеаја голем удар откако судовите во Флорида потврдија дека одгледувањето билки и растенија во сопствен двор претставува злосторство. Од …

Одгледувањето овошје и зеленчук во сопствен двор е казниво дело Прочитај повеќе »

Носењето муслимански бурки во Австрија во јавност ќе се казнува со 150 евра

Австриската забрана за носење бурки на јавни места стапи во сила уште од минатата недела. Владата соопшти дека тој нов закон ќе помогне во потврдувањето …

Носењето муслимански бурки во Австрија во јавност ќе се казнува со 150 евра Прочитај повеќе »

(ФОТО) Александра Накова во бикини со бујни облини и тело ремек дело

Откако во медиумите осамна информацијата дека манекенката Александра Накова по две години брак се разведе, таа одново е активна и во јавноста и на социјалните …

(ФОТО) Александра Накова во бикини со бујни облини и тело ремек дело Прочитај повеќе »

Scroll to Top