Џејсон Момоа

Џејсон Момоа се соблече гол и го покажа задникот во шоуто на Џими Кимел

Актерот Џејсон Момоа ги изненади сите во емисијата на Џими Кимел. По примерот на еден од своите ликови, во студиото влезе во розов долг капут …

Џејсон Момоа се соблече гол и го покажа задникот во шоуто на Џими Кимел Прочитај повеќе »

(Видео) Џејсон Момоа откако ја истрижа косата ја покажа новата тетоважа на главата

Актерот Џејсон Момоа откако ја истрижа косата ја покажа новата тетоважа на главата. Момоа неодамна ја истрижа косата во знак на протест против загадувањето и …

(Видео) Џејсон Момоа откако ја истрижа косата ја покажа новата тетоважа на главата Прочитај повеќе »

(Фото) Џејсон Момоа се ослободи од долгата коса во знак на протест против загадувањето

Актерот Џејсон Момоа сакајќи повторно да испрати јасна порака за зачувување на околината и пред сè океаните го промени имиџот и ја потстрижа долгата коса. …

(Фото) Џејсон Момоа се ослободи од долгата коса во знак на протест против загадувањето Прочитај повеќе »

(Видео) Џејсон Мемоа на лет кон Хаваи им служи вода на патниците

Актерот Џејсон Момоа ги развесели патниците на летот за Хаваи кога одлучи да ја преземе улогата на стјуардеса и на сите да им подели шишиња …

(Видео) Џејсон Мемоа на лет кон Хаваи им служи вода на патниците Прочитај повеќе »

Џејсон Момоа доживеал сообраќајна несреќа

Ѕвездата од „Аквамен“, Џејсон Момоа предизвикал сообраќајка. Во неделата се удрил во 21 годишен мотоциклист, кој преминал во спротивна лента на кривината на патот Old Topanga …

Џејсон Момоа доживеал сообраќајна несреќа Прочитај повеќе »

По еден месец Џејсон Момоа раскина со девојката

АктеротЏејсон Момоа, познат како „Аквамен“, раскина со неговата девојка, мексиканската актерка Еиза Гонзалез, по само еден месец врска. Како што пренесува People, двајцата се разделиле поради …

По еден месец Џејсон Момоа раскина со девојката Прочитај повеќе »

(Фото) Џејсон Момоа ги загрижи фановите со фотографија од преглед во болница

Глумецот Џејсон Момоа објави фотографија од болница каде направи магнетска резонанција и ги загрижи неговите пријатели и фанови. Неговата колешка Џил Вагнер го праша што …

(Фото) Џејсон Момоа ги загрижи фановите со фотографија од преглед во болница Прочитај повеќе »

Џејсон Момоа има нова девојка, се заљуби во мексиканска актерка

Холивудскиот актер Џејсон Момоа има нова девојка. Медиумите пренесоа дека актерот е заљубен во мексиканската актерка  Еиза Гонзалес. Двајцата биле видени на премиерата на нејзиниот …

Џејсон Момоа има нова девојка, се заљуби во мексиканска актерка Прочитај повеќе »

Ништо од разводот, Џејсон Момоа ѝ се врати на сопругата

Холивудскиот глумец Џејсон Момоа се смири со неговата сопруга Лиса. Двајцата повторно се заедно откако неодамна објавија дека се разведуваат, пренесуваат светските медиуми. Извор близок …

Ништо од разводот, Џејсон Момоа ѝ се врати на сопругата Прочитај повеќе »

Амбер Херд е виновна за распадот на бракот на Џејсон Момоа и Лиза Бонет

Поранешната сопруга на Џони Деп, Амбер Херд, наводно е виновна за разводот на Џејсон Момоа и Лиса Бонет. Холивудската двојка се разведе по 17 години …

Амбер Херд е виновна за распадот на бракот на Џејсон Момоа и Лиза Бонет Прочитај повеќе »

(Видео) Фановите го обвинија Момоа дека се изживувал со мечка

Глумецот Џејсон Момоа се забавуваше на снимањето на новата серија See, „Гледај“. Момоа објави видео на „Инстаграм“ како ѝ дава колаче на мечка од уста …

(Видео) Фановите го обвинија Момоа дека се изживувал со мечка Прочитај повеќе »

Кравиц и Момоа како браќа, Бонет ги спои поранешниот и сегашен партнер

Светскиот музичар Лени Кравиц ги сруши сите предраси во љубовните односи, пишуваат светските медиуми. Кравиц не само што има добар однос со поранешната сопруга, туку …

Кравиц и Момоа како браќа, Бонет ги спои поранешниот и сегашен партнер Прочитај повеќе »

Филмот „Аквамен“ со заработка од 822 милиони долари

Филмот „Аквамен“ доживеал неверојатен успех ширум светот, а досега на глобално ниво има заработено рекордни 822 милиони долари. Филмот во кој главната улога ја има …

Филмот „Аквамен“ со заработка од 822 милиони долари Прочитај повеќе »

Scroll to Top