Џердан Шаќири

(Видео) Србија бара да се казни фудбалерот Шакири зашто нагрна јакна со знакот на УЧК

Фудбалскиот сојуз на Србија, ќе испрати писмо до ФИФА и УЕФА во кое ќе побараа да се казни играчот на Швајцарија, Џердан Шакири, заради тоа …

(Видео) Србија бара да се казни фудбалерот Шакири зашто нагрна јакна со знакот на УЧК Прочитај повеќе »

Бобан Рајовиќ ги исмеа Џака и Шаќири

Од поразот на Швајцарија против Шведска и испаѓањето од Мундијалот, особено задоволен бил српскиот пејач Бобан Рајовиќ. Швајцарската фудбалска репрезентација го заврши своето учество на …

Бобан Рајовиќ ги исмеа Џака и Шаќири Прочитај повеќе »

Scroll to Top