Џери

(Фото) Како изгледа денес момчето од „Џери Мегвајар“

26-годишниот глумец Џонатан Липницки се прослави со филмот „Џери Мегвајер“ во кој глумеше со Том Круз и Рене Зелвегер. Денес, ако го видите на улица, нема …

(Фото) Како изгледа денес момчето од „Џери Мегвајар“ Прочитај повеќе »

Славниот Џери Луис глумеше во ремек-делото на Емир Кустурица

Легендарниот актер, забавувач и комичар Џери Луис почина на 91-годишна возраст. Во текот на кариерата глумеше во многу познати филмски остварувања, меѓу кои и  филмот …

Славниот Џери Луис глумеше во ремек-делото на Емир Кустурица Прочитај повеќе »

Почина славниот комичар Џери Луис

Легендарниот американски актер почина на 91-годишна возраст, пренесуваат американските медиуми. Еден од најголемите комичари на сите времиња, Џери Луис, почина во својот дом во Лас …

Почина славниот комичар Џери Луис Прочитај повеќе »

Scroll to Top