експлозија

Девојче починало откако телефон ѝ експлодирал во раката

Индијката Ума Орам разговарала на мобилен телефон, кога ѝ експлодирал во раката. Девојчето се здобило со повреди на рацете, градите и нозете. Веднаш била пренесена …

Девојче починало откако телефон ѝ експлодирал во раката Прочитај повеќе »

Расте светскиот финансиски балон, се заканува голема експлозија

Главните причини за новата економска криза, која е неизбежна, ќе бидат речиси идентични како оние кои ја предизвикаа кризата во периодот од 2007 до 2008 …

Расте светскиот финансиски балон, се заканува голема експлозија Прочитај повеќе »

Порастот на нивоата на кислород е поврзан со древна експлозија на живот

Кислородот му вдахна свеж воздух на изучувањето на Земјината еволуција пред 400 милиони години. Тим од истражувачи, вклучувајќи и постдокторски соработник кој е дел од …

Порастот на нивоата на кислород е поврзан со древна експлозија на живот Прочитај повеќе »

Забележана втората најголема експлозија по „Биг бен“ – Можела да се види со двоглед

Експлозијата била оддалечена од нас 10 милијарди светлосни години. Тим на меѓународни научници ја забележаа најсилната експлозија во историјата на истражувањето на универзуот. Таа предизвика …

Забележана втората најголема експлозија по „Биг бен“ – Можела да се види со двоглед Прочитај повеќе »

Теоретичари на завери: Америка ќе исчезне во потоп по нуклеарна експлозија

Американската банкнота од сто долари, кога ќе се свитка под одредени агли, укажува дека САД ќе исчезнат под ударот на огромен гасен бран предизвикан од …

Теоретичари на завери: Америка ќе исчезне во потоп по нуклеарна експлозија Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Огромна експлозија снимена на Месечината

Научниците на НАСА ја снимија, досега наголема експлозија која се случила на површината на Месечината, откако метеор со експлозивна сила од преку десет крстаречки ракети, …

(ВИДЕО) Огромна експлозија снимена на Месечината Прочитај повеќе »

Scroll to Top