Фчерашни новости

(Фото) Се венчаа Дуле и Елена од “Фчерашни”

Новинарката Елена Романова и Дуле Петров, кои настапуваат и како актери во популарната скеч-емисија „Фчерашни новости“, вчера се венчаа. Дуле на „Фејсбук“ објави слика со …

(Фото) Се венчаа Дуле и Елена од “Фчерашни” Прочитај повеќе »

Кој ќе ја замени Јована во Фчерашни новости?!

Наскоро започнува трета сезона од „Фчерашни новости”, а екипата на емисијата се проширува и избира нови репортери, актери и презентери. Доколку некој од вас сака …

Кој ќе ја замени Јована во Фчерашни новости?! Прочитај повеќе »

Scroll to Top