ффм

Хакиран е профилот на македонската фудбалска репрезентација, се појавуваат слики од полуголи азијатки

Фејсбук профилот на македонската фудбалска репрезентација е преземен од кинески хакери. Наместо објави од фудбалерите на ѕидот на Фејсбук се објавени повеќе слики од азијатки. …

Хакиран е профилот на македонската фудбалска репрезентација, се појавуваат слики од полуголи азијатки Прочитај повеќе »

ФФМ ќе одлучува дали Милевски ќе остане селектор на фудбалската репрезентација

Фудбалската федерација на Македонија во среда на седница на Управниот одбор ќе го презентира извештајот за работата на селекторот Благоја Милевски и двата пораза во …

ФФМ ќе одлучува дали Милевски ќе остане селектор на фудбалската репрезентација Прочитај повеќе »

Од наредната сезона во македонскиот фудбал ќе има само една Втора лига со 16 екипи, одлучија од ФФМ

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) на денешното Генерално собрание одлучи од наредната сезона да има само една Втора лига со 16 екипи. На собранието Делегатите …

Од наредната сезона во македонскиот фудбал ќе има само една Втора лига со 16 екипи, одлучија од ФФМ Прочитај повеќе »

Соиграчите од Вардар ја платија сметката за струја, ФФМ му помага со дрес

Поранешната легенда на Вардар, Венцислав Симоновски, по четири години повторно доби струја откако претседателот на Синдикатот на фудбалери, Панче Ќумбев, и поранешната легенда на Вардар, …

Соиграчите од Вардар ја платија сметката за струја, ФФМ му помага со дрес Прочитај повеќе »

Scroll to Top