Филип Миркуловски

Мукаетов му се поклони на Миркуловски, тој се прости, но не и Лазаров

Филип Миркуловски вечерва против Чешка го одигра последниот натпревар за репрезентацијата на Македонија. За таа чест, пред натпреварот првиот човек на Ракометната федерација на Македонија, …

Мукаетов му се поклони на Миркуловски, тој се прости, но не и Лазаров Прочитај повеќе »

Лазаров и Миркуловски вечерва ќе го одиграат последниот натпревар за Македонија

Најдобриот македонски ракометар Кирил Лазаров и еден од најдобрите централни бекови Филип Миркуловски, против Чешка ќе го одиграат последниот натпревар во репрезентативниот дрес. Вечер Македонија …

Лазаров и Миркуловски вечерва ќе го одиграат последниот натпревар за Македонија Прочитај повеќе »

Миркуловски во недела го игра последниот натпревар

Македонскиот ракометар Филип Миркуловски рече дека во недела против Чешка ќе го одигра последниот натпревар во кариерата. Тој сака овој меч да го памети по …

Миркуловски во недела го игра последниот натпревар Прочитај повеќе »

(ФОТО) Миркуловски емотивен за роденденот на својата ќерка  

Македонскиот ракометен репрезентативец Филип Миркуловски и го прослави роденеденот на својата ќерка Јована. Дека Јована има родеден, Миркуловски објави и на својот Фејсбук профил, пишувајќи …

(ФОТО) Миркуловски емотивен за роденденот на својата ќерка   Прочитај повеќе »

Scroll to Top