филип талески

(Видео) Сакав да му вратам со иста мера на полицаецот, Филип Талески за инцидентот кога беше удрен со пендрак по глава

Ракометарот Филип Талески во потксастот кај Стефан Лазаров зборуваше за инцидентот во салата кој се случи во финалето меѓу Вардар и Пелистер. Полицаецот со пендрак …

(Видео) Сакав да му вратам со иста мера на полицаецот, Филип Талески за инцидентот кога беше удрен со пендрак по глава Прочитај повеќе »

Филип Талески вторпат стана татко, уште една ќерка во семејството на ракометарот

Ракометарот Филип Талески вторпат стана татко. Со сопругата Ена ја добија нивната втора ќерка. И покрај страста за ракомет, семејството му е на прво место. …

Филип Талески вторпат стана татко, уште една ќерка во семејството на ракометарот Прочитај повеќе »

Ќерката Софиа ќе навива за Талески на мечот со Хрватска

Ракометарот Филип Талески се пофали дека сопругата Ена и ќерката Софиа дошле во Минхен за да го бодрат на натпреварот „Македонија-Хрватска“ што се игра вечерва. …

Ќерката Софиа ќе навива за Талески на мечот со Хрватска Прочитај повеќе »

(Фото) Први фотографии од ќерката на Филип Талески

Мајката на ракометарот Филип Талески, кој неодамна стана татко, ги објави првите фотографии од неговата ќерка Софиа. Таа на „Фејсбук“ сподели слики од девојчето, па напиша …

(Фото) Први фотографии од ќерката на Филип Талески Прочитај повеќе »

(Галерија) Борко се жени, раскошна свадба во ноќта пред Бадник

Со песна од Тони Цетински, која ја избраа за прв свадбен валцер, голманот на македонската ракометна репрезентација Борко Ристовски, вечерва прави свадба со сопругата Николина. …

(Галерија) Борко се жени, раскошна свадба во ноќта пред Бадник Прочитај повеќе »

(Галерија) Филип Талески на џет-ски во Турција

Ракометарот Филип Талески и неговата сопруга Ена летуваа во Анталија, Турција. „Конечно вистински одмор“, напиша Филип покрај фотките што ги сподели со своите пријатели на …

(Галерија) Филип Талески на џет-ски во Турција Прочитај повеќе »

Ракометарот Филип Талески се ожени со Ена

Македонскиот репрезентативец Филип Талески денес се ожени со својата девојка Ена. Тие се венчаа во Крушево, родниот град на Филип. За венчавката ракометарот избра син …

Ракометарот Филип Талески се ожени со Ена Прочитај повеќе »

Scroll to Top