Флорентино Перез

Поради војната во Украина Реал Мадрид нема да игра фудбал на Сантијаго Бернабеу уште една година

Поради војната во Украина нема да се игра фудбал на Сантијаго Бернабеу уште една година, пренесоа шпанските медиуми. Војната во Украина им направи проблеми на …

Поради војната во Украина Реал Мадрид нема да игра фудбал на Сантијаго Бернабеу уште една година Прочитај повеќе »

Перез за Озил: Изнајмуваше авион до Милано само за да има секс со девојка му

Претседателот на Реал Мадрид, Флоренино Перез, продолжи со изјавите против поранешните играчи на Реал Мадрид. По Касиас, Раул, Фиго и Роналдо, сега на ред се …

Перез за Озил: Изнајмуваше авион до Милано само за да има секс со девојка му Прочитај повеќе »

(Видео) Флорентино Перез се огласи среде ноќ: Никој не излегол од Суперлигата, продолжуваме со проектот

Првиот човек на Реал Мадрид, Флорентино Перез, кој е и иницијатор на контроверзниот проект Суперлига Европа, среде ноќ гостуваше во познатото шпанско радио Kadena Ser. …

(Видео) Флорентино Перез се огласи среде ноќ: Никој не излегол од Суперлигата, продолжуваме со проектот Прочитај повеќе »

Зидан им се врати на тренинзите по оздравувањето од коронавирусот

Тренерот на Реал Мадрид, Зиденин Зидан, оздраве од коронавирусот и се врати на тренизните. Од „кралскиот клуб“ објавија дека сега претседателот Флорентино Перез е позитивен …

Зидан им се врати на тренинзите по оздравувањето од коронавирусот Прочитај повеќе »

(Видео) Флорентино Перез ја наместил ждребката во Лигата на шампионите

Само неколку дена откако беа извлечени двојките за осмина-финалните мечеви во натпреварите од фудбалската Лигата на шампионите, новинарот на ESPN, Уругваецот Хорхе Рамос, изнесе тешки …

(Видео) Флорентино Перез ја наместил ждребката во Лигата на шампионите Прочитај повеќе »

Scroll to Top