фолк

Цела фолк естрада ќе се собере на познатиот фестивал за народна музика „Прилеп фест“

Наум Петрески, Зуица Лазова, Елена Велевска се само дел од македонските фолк-пејачи кои утревечер во Прилеп ќе настапат на седмото издание на фолк-фестивалот „Прилеп – …

Цела фолк естрада ќе се собере на познатиот фестивал за народна музика „Прилеп фест“ Прочитај повеќе »

(ФОТО) Елена Велевска секси бринета пред 15 години

Фолк-пејачката Елена Велевска во 2003 година беше на насловната страница на магазинот „Екран“. Тое е времето кога веќе почна да ја гради својата кариера и …

(ФОТО) Елена Велевска секси бринета пред 15 години Прочитај повеќе »

(Видео) Снеже Радичевска со спот го најавува првиот албум

Тетовчанката Снеже Радичевска со спотот за песната „На сред село, чешма шарена“, го најавува првиот солистички албум. Спотот е снимен на неколку локации за вистински …

(Видео) Снеже Радичевска со спот го најавува првиот албум Прочитај повеќе »

Scroll to Top