Фрајле

„Фрајле“ утревечер ќе пеат под отворено небо во Скопје

Наташа, Јелена и Невена од новосадското трио „Фрајле“ утревечер, на 18 јуни, ќе одржат концерт на отворено пред МОБ. Концертот во Скопје го најавија со …

„Фрајле“ утревечер ќе пеат под отворено небо во Скопје Прочитај повеќе »

Време е да се вратиме на стариот живот: „Фрајле“ најавија концерт во Скопје

Новосадското трио „Фрајле“ на 18 јуни ќе одржат концерт на отворено пред МОБ. Наташа, Јелена и Невена велат дека им е доста од корона и …

Време е да се вратиме на стариот живот: „Фрајле“ најавија концерт во Скопје Прочитај повеќе »

(Видео) Девојките од групата „Фрајле“ се казнети со по 900 евра затоа што настапиле без дозвола

Пејакчите Наташа Михајловиќ и сестрите Јелена и Невена Буча од популарната група „Фрајле“ од Нови Сад, се казнети со по 900 евра, затоа што одржале …

(Видео) Девојките од групата „Фрајле“ се казнети со по 900 евра затоа што настапиле без дозвола Прочитај повеќе »

Scroll to Top