франка бателиќ

Фудбалерот Ведран Чорлука со сопругата Франка Бателиќ станаа родители

Фудбалерот Ведран Чорлука и неговата сопруга Франка Бателиќ станаа родители. Тие ја добија ќерката Грета. Франка се породи на 4 ноември, а убавата вест ја …

Фудбалерот Ведран Чорлука со сопругата Франка Бателиќ станаа родители Прочитај повеќе »

(Фото) Франка Бателиќ во тинејџерските денови со кратка црна коса

Хрватските медиуми објавија фотографии од Франка Бателиќ и Ведран Чорлука од времето на почетоците на нивната кариера. Франка, која денес е препознатлива по русата коса, …

(Фото) Франка Бателиќ во тинејџерските денови со кратка црна коса Прочитај повеќе »

(Фото) Франка Бателиќ уморна од многу работа

Евровизиската хрватска пејачка и сопруга на фудбалерот Ведран Чорлука, Франка Бателиќ, деновиве напорно работи на снимањето на новиот албум. Таа објави фотографии на кои може …

(Фото) Франка Бателиќ уморна од многу работа Прочитај повеќе »

Ведран Чорлука и Франка Бателиќ среќни во бракот

Хрватскиот фудбалер Ведран Чорлука и евровизиската претставничка Франка Бателиќ го користат секој момент да уживаат во својот брак. Брачната двојка во моментов се наоѓа во …

Ведран Чорлука и Франка Бателиќ среќни во бракот Прочитај повеќе »

Франка Бателиќ убава на мајка си

Мајката на хрватската евровизиска претставничка Франка Бателиќ, Ингрид Зустовиќ, успеа да украде дел од медиумското внимание на една веселба на која Франка присуствуваше со сопругот …

Франка Бателиќ убава на мајка си Прочитај повеќе »

Франка објави емотивен пост за својот сопруг Чорлука

Ведран Чорлука (32) се прости од репрезентативниот дрес, а неговата сопруга, пејачката Франка Бателиќ (26) на својот профил на Инстаграм објави фотографија со момент од …

Франка објави емотивен пост за својот сопруг Чорлука Прочитај повеќе »

(Фото) Оскар ги забавува Чорлука и Франка во Москва

Ведран Чорлука и неговата сопруга Франка Бателиќ се во Москва, зардаи обврските на Ведран кон неговиот фудбалски клуб. Евровизиската претставничка на Хрватска, Бранка, објави фотографија …

(Фото) Оскар ги забавува Чорлука и Франка во Москва Прочитај повеќе »

Франка во проблеми по свадбата со Чорлука

По само два дена од венчавката со Ведран Чорлука, хрватската евровизиска претставничка Франка Бателиќ не може да закрепне. Таа на својот „Инстаграм“ стори објави кратка …

Франка во проблеми по свадбата со Чорлука Прочитај повеќе »

(Фото) Чорлука и Бателиќ приредија незаборавна „фешта“

Франка Бателиќ (26) и Ведран Чорлука (32) и нивните поканети гости се забавуваа до раните утрински часови на Истра. По желното исчекување на венчавката, стотина …

(Фото) Чорлука и Бателиќ приредија незаборавна „фешта“ Прочитај повеќе »

(Фото) Франка и Чорлука љубовта ја крунисаа со брак

Среќните младенци на бајковитата церемонија во Балама си го кажаа судбоносното „да“. Хрватскиот репрезентативец, Ведран Чорлука, кој неодамна оствари историски успех на Светското фудбалско првенство …

(Фото) Франка и Чорлука љубовта ја крунисаа со брак Прочитај повеќе »

Евровизиската песна на Хрватска е плагијат?

Обвинувањата за плагијат и крадење на песни, го заокружија евровизискиот балон денеска, откако во јавноста се појавија шпекулации за тоа дека песната на хрватската претставничка …

Евровизиската песна на Хрватска е плагијат? Прочитај повеќе »

Scroll to Top