Франц

Франц со сопругата Ема и ќерките на летување на Хаваи

Поранешниот член на групата Нокаут, Владимир Крстевски – Франц е на Хаваи на летување со семејството. Тој со сопругата Ема и ќерките Мелоди и Мона …

Франц со сопругата Ема и ќерките на летување на Хаваи Прочитај повеќе »

Пере од „Нокаут“: Споменот на Ацо Конга и денес ме тера да заплачам

Кога пред повеќе од 20 години се појави на сцената, „Нокаут“ беше вистинско освежување за публиката. Во времето кога македонската музика беше во подем, Пере, …

Пере од „Нокаут“: Споменот на Ацо Конга и денес ме тера да заплачам Прочитај повеќе »

Аделина Тахири и сопругата на Франц ја испратија Адеа Шабани

Смртта на македонската актерка Адеа Шабани ги погоди нејзините блиски пријатели кои денес се збогуваат со неа преку социјалните мрежи. Прва која испрати порака е …

Аделина Тахири и сопругата на Франц ја испратија Адеа Шабани Прочитај повеќе »

Франц: Ми го украдоа Нокаут, барем една добра песна да издадеа!

Гитаристот од некогашната група Нокаут, Владимир Крстевски Франц, деновиве на социјалните мрежи го обвини својот поранешен колега кумот Пере, за кражба на брендот Нокаут и …

Франц: Ми го украдоа Нокаут, барем една добра песна да издадеа! Прочитај повеќе »

Scroll to Top