фреди меркјури

Фреди Меркјури на денешен ден објави дека има СИДА, тој почина веќе следниот ден

Се ближи 32-годишнината од смртта на популарниот пејач, член на групата „Квин“, Фреди Меркјури, кој почина на 46-годишна возраст. На 23 ноември 1991 година, популарниот …

Фреди Меркјури на денешен ден објави дека има СИДА, тој почина веќе следниот ден Прочитај повеќе »

Се продава автомобилот на Фреди Меркјури, парите ќе бидат за помош на Украина

Се продава автомобилот на пејачот Фреди Меркјури од групата „Квин“ од марката „ролс ројс силвер“ од 1974 година, во првобитна состојба со сребрена надворешност и …

Се продава автомобилот на Фреди Меркјури, парите ќе бидат за помош на Украина Прочитај повеќе »

30 години од смртта на Фреди Меркјури, не поминува ден да не помислам на него, рече Брајан Меј

На денешен ден пред 30 години почина фронтменот на популарната музичка група „Квин“, Фреди Меркјури. Тој беше еден од најголемите шоумени и пејачи во историјата …

30 години од смртта на Фреди Меркјури, не поминува ден да не помислам на него, рече Брајан Меј Прочитај повеќе »

Велика Британија издаде монета во чест на рок-групата „Квин“

Британската кралска ковачница издаде метална паричка, со рок групата „Квин“, во чест на покојниот Фреди Меркјури и останатите членови на бендот. „Ова е еден ‘кој …

Велика Британија издаде монета во чест на рок-групата „Квин“ Прочитај повеќе »

Фреди Меркјури и по смртта им испраќа подароци на пријателите

Легендарниот пејач на групата „Квин“ Фреди Меркјури и по смртта им испраќа подароци на пријателите. Тој го уредил тестаментот, така што сопственикот на една продавница го …

Фреди Меркјури и по смртта им испраќа подароци на пријателите Прочитај повеќе »

Фреди Меркјури ја натерал Дајана да се маскира во маж за да влезат во геј бар

Некои пикантерии за животот на еден од најконтроверзните музичари на 20 век, станаа познати до неодамна, а една од нив е дека Фреди Меркјури во …

Фреди Меркјури ја натерал Дајана да се маскира во маж за да влезат во геј бар Прочитај повеќе »

Рами Малек почнал да носи вештачки заби една година пред да го глуми Фреди Меркјури

Во моментот кога глумецот Рами Малек дознал дека е во најтесниот круг кандидати што може да го глумат Фреди Меркјури во филмот „Боемска рапсодија“ посвете …

Рами Малек почнал да носи вештачки заби една година пред да го глуми Фреди Меркјури Прочитај повеќе »

Фреди Меркјури е најдобриот пејач на сите времиња

Австриски, чешки и шведски научници го прогласија британскиот пејач Фреди Меркјури за најдобар пејач на сите времиња. Тие своето истражување го објавиле во списанието „Логопедиксфониjатрикс …

Фреди Меркјури е најдобриот пејач на сите времиња Прочитај повеќе »

Scroll to Top