Френк Синатра

Езерото, каде што некогаш се сончал Синатра, денеска е токсична прашина

Од песочните плажи и топлата вода во текот на речиси цела година, езерото Салтон во Калифорнија било совршено место за одмор во текот на 50-тите …

Езерото, каде што некогаш се сончал Синатра, денеска е токсична прашина Прочитај повеќе »

(Фото) Во Њу Џерси поставена бронзена статуа на Френк Синатра

Импозантна бронзена статуа од легендарниот пејач Френк Синатра е поставена во неговиот роден град Хобокен во Њу Џерси. Статуата е поставена на 106-годишнината од раѓањето …

(Фото) Во Њу Џерси поставена бронзена статуа на Френк Синатра Прочитај повеќе »

Почина Шарл Азнавур, францускиот шансониер

На 94-годишна возраст почина легендарниот француски пејач, композитор и актер Шарл Азнавур. Неговата кариера траеше повеќе од осум децении, а уметникот со ерменско потекло, кого …

Почина Шарл Азнавур, францускиот шансониер Прочитај повеќе »

Scroll to Top