фудбалот

Револуција во фудбалот: Нови голмански ракавици

Компанијата „Најки“ ги престави новите, револуционерни голмански ракавици „Меркјуриал Тач“, кои официјално ќе започнат да се користа ова лето, на Светското првенство во Русија. Nike …

Револуција во фудбалот: Нови голмански ракавици Прочитај повеќе »

Со Нејмар, ПСЖ ќе биде најскапиот фудбалски тим во историјата

Со донесувањето на Нејмар, и со можно уште некое засилување, од скапоцените староседелци, ПСЖ ќе го има најскапиот тим во историјата на фудбалот.ФК Пари Сен …

Со Нејмар, ПСЖ ќе биде најскапиот фудбалски тим во историјата Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Ова е најемотивниот момент во историјата на фудбалот – Се случи на мечот меѓу Барса и Чапекоензе

На крајот на минатата година бразилскиот фудбалски клуб  Чапекоензе, остана без речиси целиот тим. Во падот на авионот во моментите на патување во Колумбија, на …

(ВИДЕО) Ова е најемотивниот момент во историјата на фудбалот – Се случи на мечот меѓу Барса и Чапекоензе Прочитај повеќе »

Scroll to Top