германски

Германските медиуми: Војна со Русија е самоубиство, а САД тоа најдобро го знаат

Германскиот магазин „Контра“ побара од НАТО да сфати дека војната со Русија е самоубиство и посочиле дека Германија тоа особено добро го памети. Во НАТО …

Германските медиуми: Војна со Русија е самоубиство, а САД тоа најдобро го знаат Прочитај повеќе »

(видео) Германските фанови ја пеат „Излези момче“

По нерешениот меч меѓу Германија и Македонија 25-25, кој се одигра вчера во рамките на ракометното Европско првенство во Хрватска, некои од германските навивачи не …

(видео) Германските фанови ја пеат „Излези момче“ Прочитај повеќе »

Германски лекар осуден за дрогирање и силување на десетици жени при лажно истражување за ракот

Германскиот лекар е осуден затоа што давал седативи и потоа силувал десетици жени во лажното истражување за ракот. Лекарот кој уверил 23 жени да учествуваат …

Германски лекар осуден за дрогирање и силување на десетици жени при лажно истражување за ракот Прочитај повеќе »

Градоначалник на германски град избоден со нож затоа што примил бегалци

Германскиот град Алтена стана познат во Германија затоа што прими поголем број  имигранти отколку што било одредено со државната квота. Градоначалникот на западниот германски град …

Градоначалник на германски град избоден со нож затоа што примил бегалци Прочитај повеќе »

Германски војник му дава цигара на српско дете – Ископана фотка стара од 1916 година

Една од најголемите мистерии во историјата на модерна Србија е прашањето што се случувало на територијата на кралството Србија за време на Првата светска воја. …

Германски војник му дава цигара на српско дете – Ископана фотка стара од 1916 година Прочитај повеќе »

Најмалку 547 момчиња од германски католички хор биле жртви на физичко и сексуално злоупотребување

Најмалку 547 момчиња од познатиот германски католички хор во Регенсбург станале жртви на физичко насилство и сексуална злоупотреба, вклучувајќи и силувања, во периодот меѓу 1945 …

Најмалку 547 момчиња од германски католички хор биле жртви на физичко и сексуално злоупотребување Прочитај повеќе »

Scroll to Top