Групата

Девојките од групата „Тату“ денеска во улога на мајки

Русинките Јулија Волкова и Лена Катаниа во 2002 година, ја создадоа групата „Тату“. и постигнаа планетарна популарност со хитот „All the Things She Said“. Предизвикаа …

Девојките од групата „Тату“ денеска во улога на мајки Прочитај повеќе »

Пред 8 години ја замени Анабела во групата “Funky G” – Беше бомба и сон на секој маж

Кога Анабела во 2009 година, ја напушти групата, на нејзино место дојде атрактивната црнка, која публиката многу брзо ја прифати. Прочуениот двоец кој ја составуваше …

Пред 8 години ја замени Анабела во групата “Funky G” – Беше бомба и сон на секој маж Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Се сеќавате ли на групата „Colonia“? – Откако Индира ја напушти, за прв пат пробаа нова песна со Ивана

Познатиот состав од Винковац, излезе со нов спот за песната „Que sera”, а имавме можност и да видиме како се снајде новата пејачка во овој …

(ВИДЕО) Се сеќавате ли на групата „Colonia“? – Откако Индира ја напушти, за прв пат пробаа нова песна со Ивана Прочитај повеќе »

Scroll to Top