Хајнц Кристијан Штрахе

Уапсен приватен детектив во Берлин, осомничен за снимањето на аферата „Ибица“, која ја потресе Австрија

Германската полиција го уапси главниот осомничен за кој се сомнева дека е организатор на снимањето на аферата „Ибица“, по која, како резултат на неа, беше …

Уапсен приватен детектив во Берлин, осомничен за снимањето на аферата „Ибица“, која ја потресе Австрија Прочитај повеќе »

(Фото) Принова во домот на австрскиот канцелар Штрахе за Нова година

Австрискиот вицеканцелар Хајнц Кристијан Штрахе со неговата соруга Филипе го добија најубавиот можен подарок за Нова година. Двајцата станаа родители на прекрасно машко бебе чие …

(Фото) Принова во домот на австрскиот канцелар Штрахе за Нова година Прочитај повеќе »

Scroll to Top