хамбург

Во Хамбург соборен светски рекорд за најмногу лица облечени како Хари Потер

Во Хамбург беше соборен светскиот рекорд откако стотици обожаватели на Хари Потер облечени како Хари Потер се собраа во центарот на градот. 1748 лица беа …

Во Хамбург соборен светски рекорд за најмногу лица облечени како Хари Потер Прочитај повеќе »

Тони топло чоколадо се излеа на автопат во Германија

Камион со 17 тони какао се запали на автопатот кај градот Гработ во Германија, место кое се наоѓа меѓу Берлин и Хамбург. Полицијата соопштила дека …

Тони топло чоколадо се излеа на автопат во Германија Прочитај повеќе »

Германскиот град Хамбург ќе почне да ги забранува дизел возилата

Хамбург станува првиот германски град што ќе ја спореведе на дело одлуката на германскиот Сојузен суд за забрана за возење на дизел мотори кои не ги …

Германскиот град Хамбург ќе почне да ги забранува дизел возилата Прочитај повеќе »

Scroll to Top