Хавана

Куба со звучно оружје, предизвикува мистериозна болест кај американските амбасадори

Владата на САД ја обвини Куба дека преку радио фреквенции предизвикува мистериозни симптоми кај американските дипломати, во амбсадата во Хавана и на уште неколку места. …

Куба со звучно оружје, предизвикува мистериозна болест кај американските амбасадори Прочитај повеќе »

(Фото) Бен Афлек во врска со 16 години помлада глумица

Глумецот Бен Афлек е во врска со шеснаесет години помлада глумица, пишуваат светските медиуми. Афлек веќе неколку месеци е заљубен во кубанско-шпанската глумица Ана Селија …

(Фото) Бен Афлек во врска со 16 години помлада глумица Прочитај повеќе »

Кубанците со штурци ја нападнале американската амбасада во Хавана?

Професор по сензорна биологија од универзитетот Линколн во САД, Фернандо Монтеалегре Запат, ги отфрлил теориите дека персоналот на американската амбасада во Куба во 2017 година бил …

Кубанците со штурци ја нападнале американската амбасада во Хавана? Прочитај повеќе »

Scroll to Top