хеликоптер

(Видео) Преживеал пад со хеликоптер, но го убило леталото што дошло да го спаси

Колумбиец преживеал пад со хеликоптер. Но, тој го загубил животот откако врз него паднал втор хеликоптер кој дошол по него во спасувачка мисија, пишува „Индипендент“. …

(Видео) Преживеал пад со хеликоптер, но го убило леталото што дошло да го спаси Прочитај повеќе »

Британската јавност исплашена дека Лорд Ротшилд загинал во сударот на хеликоптер и авион

Лорд Џејкоб Ротшилд и уште три лица можеби настрадале за време на еден судар меѓу авион и хеликоптер, кои потоа се срушиле на имотот на …

Британската јавност исплашена дека Лорд Ротшилд загинал во сударот на хеликоптер и авион Прочитај повеќе »

Руски хеликоптер испали ракети кон паркирани возила – Повредени невини цивили

Руските портали денеска објавија дека две лица се повредени за време на воената вежба „Запад 2017“ кога  хеликоптер по грешка испали ракети кон паркирани возила. …

Руски хеликоптер испали ракети кон паркирани возила – Повредени невини цивили Прочитај повеќе »

(ФОТО) Баба од Сибир, 70 години живеела во изолација – За прв пат виде хеликоптер

Агафи Лукова и нејзиното семејство никогаш не слушнале за Втората светска војна. Во 1936 година, побегнале во сибирската шума и таму живееле стотина километри од …

(ФОТО) Баба од Сибир, 70 години живеела во изолација – За прв пат виде хеликоптер Прочитај повеќе »

Scroll to Top