Хераклеја

Бесплатни културни настани и влез во сите музеи и културни установи за Денот на независноста

По повод 8 Септември, Денот на независноста на Република Северна Македонија, под мотото „Гласник на слободата“, Министерството за култура се приклучува во централната прослава, организирана …

Бесплатни културни настани и влез во сите музеи и културни установи за Денот на независноста Прочитај повеќе »

(Фото) Каролина одржа концерт на Хераклеја: Ја најавија со огномет, а таа направи журка за паметење

Поп-ѕвездата Каролина Гочева вчеравечер имаше концерт на античкиот театар Хераклеја во Битола, каде што го отвори културното лето во својот роден град, „Бит фест“. По …

(Фото) Каролина одржа концерт на Хераклеја: Ја најавија со огномет, а таа направи журка за паметење Прочитај повеќе »

Scroll to Top