херој

(ВИДЕО) Јован секое утро продава малини на пат само поради една причина!

Секое утро осумгодишниот Јован Гајиќ заминува да бере малини со неговата сестра. Сите набрани веднаш ги сортира во пластични пакувања и ги продава покрај пат. …

(ВИДЕО) Јован секое утро продава малини на пат само поради една причина! Прочитај повеќе »

ФОТО: Со кого летуваше нашиот херој Лука Циндриќ во Куба?

По напорната сезона, Лука го заслужи овој одмор. Еден од најдобрите ракометари на Вардар и еден од најзаслужните што нашиот шампион се искачи на европскиот ракометен …

ФОТО: Со кого летуваше нашиот херој Лука Циндриќ во Куба? Прочитај повеќе »

Scroll to Top