хив

Жена го победила ХИВ-вирусот, вели дека се излекувала без лекови

Истражувачи го идентификувале вториот пациент со ХИВ-вирус што успеал да го исчисти од својот организам, без никакви антивирусни лекови. Според извештајот објавен во понеделникот во …

Жена го победила ХИВ-вирусот, вели дека се излекувала без лекови Прочитај повеќе »

Француски Нобеловец кој го откри ХИВ вирусот, тврди дека „Ковид-19“ е создаден во лабораторија

Угледниот француски научник Лик Монтање, добитник на Нобеловата награда за медицина и човекот кој го пронајде ХИВ вирусот, тврди дека вирусот „Ковид-19“ го создал човекот …

Француски Нобеловец кој го откри ХИВ вирусот, тврди дека „Ковид-19“ е создаден во лабораторија Прочитај повеќе »

Избегнувајте шеќери за да се спасите од коронавирусот

Научници од Универзитетот во Саутемптон тврдат дека коронавирусот навлегува во шеќерот кој му помага да го избегне имунолошкиот систем на телото. Тие велат дека новиот …

Избегнувајте шеќери за да се спасите од коронавирусот Прочитај повеќе »

Во Македонија 41 лице заразено со ХИВ годинава, сите се мажи

Оваа година во Македонија има 41 нов случај на лица заразени со ХИВ, сите мажи, откри Институтот за јавно здравје. Повеќето од нив се од Скопје …

Во Македонија 41 лице заразено со ХИВ годинава, сите се мажи Прочитај повеќе »

Се тестира нова вакцина против ХИВ

Се тестира нова вакцина против ХИВ, пишува медицинското списание „Лансет“. Една етапа од клиничките испитувања на новата експериментална вакцина е завршена, а првите тестови покажале дека …

Се тестира нова вакцина против ХИВ Прочитај повеќе »

Отворен ресторан во кој вработените се заразени со ХИВ

Група канадски гурмани отвориле привремен ресторан во кој работат лица заразени со ХИВ. Целта им била да ги срушат предрасудите за пренесување на тој вирус …

Отворен ресторан во кој вработените се заразени со ХИВ Прочитај повеќе »

Scroll to Top