Хоакин Гузман

(Видео) Сопругата на Ел Чапо е уапсена во Вашингтон, продавала дрога низ САД

Сопругата на мексиканскиот наркошеф Хоакин Гузман, познат како Ел Чапо, Ема Коронел Аиспуро, е уапсена на меѓународниот аеродром во Вашингтон. Обвинителството ја има обвинето дека …

(Видео) Сопругата на Ел Чапо е уапсена во Вашингтон, продавала дрога низ САД Прочитај повеќе »

Ел Чапо бегал од полицијата гол во тунел, исповед на една од љубовниците

Најголемиот нарко-бос Хоакин Гузман познат како Ел Чапо, гол бегал низ тунел, кога полицијата дошла да му тропне на неговата порта, вели Лусеро Гвадалупе Санчез …

Ел Чапо бегал од полицијата гол во тунел, исповед на една од љубовниците Прочитај повеќе »

Ел Чапо плачел како мало дете кога во судницата ги видел ќерките

Еден од најозлогласените наркобосови на денешницата, Хоакин Гузман, познат под надимакот Ел Чапо, бил виден  во судницата во Њујорк како плаче како мало дете. Ел …

Ел Чапо плачел како мало дете кога во судницата ги видел ќерките Прочитај повеќе »

Scroll to Top