хонорар

Теа Таировиќ: Со првиот хонорар можев да си купам сендвич, кафе и мастики

Српската пејачка Теа Таировиќ откри дека од првиот хонорар кој го заработила можела да купи само неколку ситници. „Мојата прва заработка беше доволна само да …

Теа Таировиќ: Со првиот хонорар можев да си купам сендвич, кафе и мастики Прочитај повеќе »

ДНК измамени за концертот во Вевчани, истиот човек го прелажал и Наум Петрески: типот ќе го најдат во контејнер

На ДНК не им бил исплатен хонорар за концертот на Вевчанкиот карневал, тврди Панчо кој преку статус на Фејсбук го посочи лицето кое ги ангажирало …

ДНК измамени за концертот во Вевчани, истиот човек го прелажал и Наум Петрески: типот ќе го најдат во контејнер Прочитај повеќе »

Лукас бара голем хонорар за да остане во жирито на „Ѕвездите на Гранд“

Аца Лукас сè уште не донел конечна одлука за прашањето за останување во жирито на „Ѕвездите на Гранд“. За да остане во музичкото натпреварување, има …

Лукас бара голем хонорар за да остане во жирито на „Ѕвездите на Гранд“ Прочитај повеќе »

Scroll to Top