храна

Со сладолед и лубеница, животните од скопската Зоолошка се разладуваат во летните горештини

Сладолед од овошје и разладување, вака негувателите во скопската Зоолошка ги освежуваат животните во овие пеколни температури. Замрзнато овошје, свежа лубеница за мајмуните и слоновите, …

Со сладолед и лубеница, животните од скопската Зоолошка се разладуваат во летните горештини Прочитај повеќе »

(Галерија) Улична храна и многу музика: Скопје три дена живее во духот на светските метрополи

Фестивалот на храната „Skopje Street Food Festival“, веќе три дена е причината заради која скопјани се забавуваат со добра храна и музика во центарот на …

(Галерија) Улична храна и многу музика: Скопје три дена живее во духот на светските метрополи Прочитај повеќе »

Автомати со бесплатна храна се поставени во Јапонија се активираат во случај на земјотрес

Автомати со бесплатна храна кои автоматски се отклучуваат во случај на земјотрес или друга природна катастрофа се поставени во јапонскиот град Ако. Два вакви автомати …

Автомати со бесплатна храна се поставени во Јапонија се активираат во случај на земјотрес Прочитај повеќе »

Десет типови на храна и прехранбени артикли со кои можете да преживеете во случај на катастрофа

Способноста да се храните, и да се одржувате во текот на подолго време, бидејќи веројатно немате поим колку долго ќе трае, е многу важна работа …

Десет типови на храна и прехранбени артикли со кои можете да преживеете во случај на катастрофа Прочитај повеќе »

Доставувач заработи отказ затоа што праша девојка дали храната ѝ е вкусна

Доставувач заработил отказ откако ѝ испратил смс порака на една девојка на која ѝ испорачал храна. Ја прашал дали ѝ се допаднала храната која ѝ …

Доставувач заработи отказ затоа што праша девојка дали храната ѝ е вкусна Прочитај повеќе »

Мувлосана храна и сирење со инсекти, луѓето разочарани од рускиот „Мекдоналдс“

Мувлосана храна и инсекти кои лазат по неа, вака посетителите ја коментираат состојбата во рускиот Мекдоналд или „Вкусно и точка“. „Мекдоналдс“ кон средината на месец …

Мувлосана храна и сирење со инсекти, луѓето разочарани од рускиот „Мекдоналдс“ Прочитај повеќе »

Омилена храна на кралицата Елизабета 60 години: Печена риба со зеленчук, овошје и темно чоколадо

Британската кралица Елизабета Втора 60 години јаде иста храна, а за тоа се грижат 20 готвачи кои секој ден и подготвуваат мени, при што таа …

Омилена храна на кралицата Елизабета 60 години: Печена риба со зеленчук, овошје и темно чоколадо Прочитај повеќе »

Американците постојано зборуваат за гладните во Африка, а фрлаат 150.000 тони храна

Американците фрлаат околу 150.000 тони храна дневно, или повеќе од 400 грмаа по личност се вели во истражувањето објавено во весникот Plos One, пренесува ndtv.com. …

Американците постојано зборуваат за гладните во Африка, а фрлаат 150.000 тони храна Прочитај повеќе »

Жика Јакшиќ не дозволи гладна жена да земе остатоци од храна на масата

Познатиот водител и креатор на „Ѕвездите на Гранд“, Жика Јакшиќ, со својата поранешна сопруга Дајана Пауновиќ и нивниот син, седека во еден ресторан за брза …

Жика Јакшиќ не дозволи гладна жена да земе остатоци од храна на масата Прочитај повеќе »

Храна што ќе ви ја врати енергијата по Нова година

За да ги намалите стресот, уморот и малаксаноста, јадете повеќе говедско и пилешко месо, бадеми и овесни снегулки, велат нутриционистите. Тоа ќе ви ја врати …

Храна што ќе ви ја врати енергијата по Нова година Прочитај повеќе »

Стресот предизвикува акни кај возрасните

Акните кај возрасните се се почеста појава, а причините за тоа се неврамнотежената исхрана, стресот и загадувањето, покажало истражување на 92 приватни дерматолошки клиники. Бројката …

Стресот предизвикува акни кај возрасните Прочитај повеќе »

Храна што може да ја јадеме и кога ќе ѝ истече рокот

Постојано фрламе храна оти на етикетата пишува дека рокот ѝ истекол. Сепак, експертите велат дека постојат намирници што може да се јадат и откако ќе …

Храна што може да ја јадеме и кога ќе ѝ истече рокот Прочитај повеќе »

Принцот Хари ослабна три килограми за пет дена

Благодарение на идната сопруга Меган Маркал, принцот Хари го смени и начинот на исхрана. Тој деновиве конзумира само смуди и вежба за да ослабне пред свадбата …

Принцот Хари ослабна три килограми за пет дена Прочитај повеќе »

Scroll to Top