израел

(Видео) Не сакале да платат билет за бебето, па му го оставиле на персоналот на аеродромот

Родители кои требало да патуваат со авион од Израел за Брисел се приведени на испрашување затоа што не сакале да платат уште една карта за …

(Видео) Не сакале да платат билет за бебето, па му го оставиле на персоналот на аеродромот Прочитај повеќе »

(Видео) Мртвото море исчезнува, а зад себе остава вонземски траги

Мртвото море исчезнува, а зад себе остава вонземски трагови, велат научниците. Итај Габриел, научник од Геолошкиот институт во Израел, вели дека илјадници кратери се формираат на …

(Видео) Мртвото море исчезнува, а зад себе остава вонземски траги Прочитај повеќе »

Австралиец не може да замине од Израел додека не плати 1,8 милиони фунти алиментација за неговите деца

Австралиецот Ноаму Хуперт (44), кој живее во Израел, рече дека му било забрането да патува во следните 8.000 години надвор од земјата, затоа што не …

Австралиец не може да замине од Израел додека не плати 1,8 милиони фунти алиментација за неговите деца Прочитај повеќе »

Во авионска несреќа загина сведокот во судскиот процес против Нетанјаху

Сведокот во судскиот процес против експремиерот на Израел, Бенјамин Нетанјаху, Хаим Гарон, загина во авионска несреќа. Со него била и неговата сопруга Ести. Несреќата се …

Во авионска несреќа загина сведокот во судскиот процес против Нетанјаху Прочитај повеќе »

Телохранителот на Тони Блер му извадил пиштол на неговиот возач, за време на посетата во Израел

Израелскиот Канал 13 објави вест дека личниот телохранител на поранешниот британски премиер, Тони Блер, му извадил пиштол на вториот член од неговото обезбедување за време …

Телохранителот на Тони Блер му извадил пиштол на неговиот возач, за време на посетата во Израел Прочитај повеќе »

Уапсени лица вмешани во атентатот на иранскиот нуклеарен научник Мохсен Фахризад

Уапсени се неколку лица вмешани во атентатот на иранскиот нуклеарен научник Мохсен Фахризад, пренесуваат светските медиуми. Ова го соопштил советникот на претседателот на иранскиот парламент, а го …

Уапсени лица вмешани во атентатот на иранскиот нуклеарен научник Мохсен Фахризад Прочитај повеќе »

(Фото) Иран го обвини Израел за атентатот врз водечкиот нуклеарниот научник

Властите во Иран го обвинија Израел за убиството на нивниот водечки нуклеарен научник Мохсен Фахризадех. Иран најави дека жестоко ќе се одмазди за ваквиот акт. …

(Фото) Иран го обвини Израел за атентатот врз водечкиот нуклеарниот научник Прочитај повеќе »

Бар Рафаели е осудена за затајување данок

Светскиот топ-модел Бар Рафаели е осудена за затајување данок. Покрај глобата од 610.000 евра, таа ќе мора девет месеци да одработи општествено корисна работа. Судот …

Бар Рафаели е осудена за затајување данок Прочитај повеќе »

„Место пријател, прегрнете дрво“, препораки како да се заштитат луѓето од корона

Израелската управа за природата и парковите испрати порака преку социјалните мрежи до сите луѓето место меѓу себе, да почнат да ги прегрнуваат дрвата. Од таму …

„Место пријател, прегрнете дрво“, препораки како да се заштитат луѓето од корона Прочитај повеќе »

Кинескиот амбасадор во Израел пронајден мртов во својот стан

Амбасадорот на Кина, во Израел, Ду Веи, е пронајден мртов во својот стан во предградието на Тел Авив. Израелската полиција покренала истрага за смртта на …

Кинескиот амбасадор во Израел пронајден мртов во својот стан Прочитај повеќе »

Израелскиот премиер сака да ги чипира сите деца, поради коронавирусот

Премиерот на Израел Бенјамин Нетанјаху, сака да ги чипира сите деца кои одат во школо и градинка, со цел да може полесно да се контролираат додека …

Израелскиот премиер сака да ги чипира сите деца, поради коронавирусот Прочитај повеќе »

Операција масовно прислушкување на мобилните поради коронавирусот

Израелската влада одобри итни мерки со кои и се овозможува на безбедносната агенција во оваа земја „Шин бет“, во наредниот период да има пристап до …

Операција масовно прислушкување на мобилните поради коронавирусот Прочитај повеќе »

Агентите на израелската компанија „Црна Коцка“ биле ангажирани да шпионираат за Клинтон, Обама и Вајнстајн

Приватната израелска компанија „Црна коцка“ е агенција која се занимава со давање совети на меѓународни познати лица, кои се соочуваат со ризични ситуации и на …

Агентите на израелската компанија „Црна Коцка“ биле ангажирани да шпионираат за Клинтон, Обама и Вајнстајн Прочитај повеќе »

(Видео) Судијка среде натпревар направи селфи со фудбалската ѕвезда Кака

Судијка без причина го прекина натпреварот меѓу Бразил и Израел за да направи селфи со фудбалската ѕвезда Кака. На изненадување на сите во публиката, таа …

(Видео) Судијка среде натпревар направи селфи со фудбалската ѕвезда Кака Прочитај повеќе »

(Фото) Годините не ѝ можат ништо, Џенифер Лопез ужива во Израел

Светската латино пејачка Џенифер Лопез летните денови ги минува во Израел. Таа на социјалните мрежи објави фотографии на кои е облечена во кратка маица и …

(Фото) Годините не ѝ можат ништо, Џенифер Лопез ужива во Израел Прочитај повеќе »

(Фото) Амбасадорот на Израел со секси мускули во скопска вежбалница

Амбасадорот на Израел во Македонија, Дан Ојран, објави фотографија од вежбалница во Скопје. Ојран стои на раце, со телото одвоено од подот, напиша тој  за …

(Фото) Амбасадорот на Израел со секси мускули во скопска вежбалница Прочитај повеќе »

Србија стана полноправна членка на ЦЕРН

Србија по вторпат стана членка на Европската организација на нуклеарно истражување ЦЕРН. Ваквата одлука беше донесена со едногласно усвојување на резолуцијата на Советот на оваа …

Србија стана полноправна членка на ЦЕРН Прочитај повеќе »

(Видео) Фудбалери ги соблекоа јакните за да ги стоплат измрзнатите деца во Глазгов

Фудбалерите на Израел направија потег со кој го воодушевија светот пред почетокот на натпреварот со Шкотска во рамки на натпреварите од „Лига на нации“. Гостинските …

(Видео) Фудбалери ги соблекоа јакните за да ги стоплат измрзнатите деца во Глазгов Прочитај повеќе »