Јашар Ахмедовски

(Видео) „Тоше го исфрлија од фестивалот во Лажани“, раскажа фолк-пејачот Јашар Ахмедовски за почетоците на Проески

Македонскиот фолк-пејач Јашар Ахмедовски во најавата за емисијата „Печат во времето“, откри голем број непознати детали од својот живот, но, и за почетоците во кариерата …

(Видео) „Тоше го исфрлија од фестивалот во Лажани“, раскажа фолк-пејачот Јашар Ахмедовски за почетоците на Проески Прочитај повеќе »

Јашар Ахмедовски тврди дека Северина самата ги објавила фотографиите

Кумашинот на Саша Поповиќ, Јашар Ахмедовски, кој ретко се појавува во медиумите, јавно ги обвини Северина и Дара Бубамара дека намерно се фотографираат голи за …

Јашар Ахмедовски тврди дека Северина самата ги објавила фотографиите Прочитај повеќе »

Scroll to Top