јонг

Германски печат: Ким Јон Ун не е лудак, тој знае како минаа Хусен и Гадафи

Ракетниот тест на Северна Кореја не е доказ дека Ким Јонг ун бил лудак. Напротив. Испалувањето на ракетата во неговото изолирано сваќање, е примерна и …

Германски печат: Ким Јон Ун не е лудак, тој знае како минаа Хусен и Гадафи Прочитај повеќе »

Севернокорејскиот лидер Ким Ѓонг-ун се искачи на Копаоник?!

Севернокорејскиот лидер Ким Ѓонг-ун се искачил на планината на височина од 2.744 метри, пренесуваат светските медиуми, прикажувајќи ја фотографијата од лидерот како во црни кожени …

Севернокорејскиот лидер Ким Ѓонг-ун се искачи на Копаоник?! Прочитај повеќе »

(Фото) Ким Ѓонг-ун пресреќен вози трактор

Фотографијата од севернокорејскиот претседател Ким Ѓонг-ун како вози трактор е направена седум месеци откако американскиот претседател Доналд Трамп беше фотографиран зад воланот на камион, кој …

(Фото) Ким Ѓонг-ун пресреќен вози трактор Прочитај повеќе »

Седна на трактор и го изора ликот на Ким Јонг Ун

Италијанскиот уметник Дарио Камбарин направи на полето со пченка, недалеку од Верона, голем портрет на севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун, и под него напиша „Опасност“. …

Седна на трактор и го изора ликот на Ким Јонг Ун Прочитај повеќе »

Ким Јонг Ун: Ќе ги бомбардираме со нуклеарка само САД и ниту една друга земја

Пјонгјанг не очекува дека било која друга држава, освен САД, ќе покренат нуклеарен напад, на што Северна Корјеа ќе изврши контранапад, само против Вашингтон, соопштија …

Ким Јонг Ун: Ќе ги бомбардираме со нуклеарка само САД и ниту една друга земја Прочитај повеќе »

Scroll to Top