Кавадарци

Лепа Брена и Халид Бешлиќ главни ѕвезди на „Тиквешки гроздобер“

Лепа Брена и Халид Бешлиќ главни ѕвезди на овогодишниот „Тиквешки гроздобер“. На традиционалната стопанско – туристичка и културна манифестација ќе има и вечер посветена на …

Лепа Брена и Халид Бешлиќ главни ѕвезди на „Тиквешки гроздобер“ Прочитај повеќе »

Двајца директори на основни училишта се степаа среде дискотека во Кавадарци

Двајца директори од Кавадарци на две основни училишта вчера се степале пред ноќен клуб во центарот на градот. На социјалните мрежи се појави видео, кое …

Двајца директори на основни училишта се степаа среде дискотека во Кавадарци Прочитај повеќе »

Филантропите од Кавадарци во нова мисија – 3.000 компјутери за Нова година

Благодарејќи на помошта која ја добиваат од народот и поддршката на големите компании како Нептун, Шпаркасе лизинг, Еко Логистик, Кожувчанка, Европа Гуми, Дади компани, и …

Филантропите од Кавадарци во нова мисија – 3.000 компјутери за Нова година Прочитај повеќе »

Бесплатни автобуси за концертот на Цеца во Кавадарци

Српската фолк-пејачка Цеца Ражнатовиќ на 9 септември ќе одржи концерт на затворањето на манифестацијата „Тиквешки гроздобер 2018“ во Кавадарци. Организаторите на манифестацијата велат дека обезбедиле …

Бесплатни автобуси за концертот на Цеца во Кавадарци Прочитај повеќе »

Цеца ќе пее на „Тиквешки гроздобер“

Балканската фолк-ѕвезда Цеца Ражнатовиќ ќе пее на последната вечер од манифестацијата „Тиквешки гроздобер 2018“ во Кавадарци. Гроздоберот ќе почне на 7 септември, а ќе заврши на …

Цеца ќе пее на „Тиквешки гроздобер“ Прочитај повеќе »

Преку проектот „Мој општинар“, Кавадарци ја доближи општината поблиску до граѓаните

Проектот „Мој општинар“ во Општина Кавадарци, функционира веќе 8 месеци, преку 9 одделни реони каде секој реон има свој општинар кој континуирано последните 8 месеци …

Преку проектот „Мој општинар“, Кавадарци ја доближи општината поблиску до граѓаните Прочитај повеќе »

Изгоре гнездо со пет мали штркчиња во Кавадаречко

Гнездо на штркови во кое имало пет мали штркчиња изгорело денеска во кавадаречкото село Сопот. Интервенирала и Територијалната противпожарна единица од Кавадарци. Командирот Илчо Богевски …

Изгоре гнездо со пет мали штркчиња во Кавадаречко Прочитај повеќе »

Scroll to Top