клинтон

Хилари Клинтон ќе снима серија со Стивен Спилберг

Поранешната прва дама на САД, Хилари Клинтон и режисерот Стивен Спилберг ќе ја копродуцираат телевизиската серија „Часот на жената“, откри Хилари преку „Твитер“. Серијата ќе …

Хилари Клинтон ќе снима серија со Стивен Спилберг Прочитај повеќе »

Политичкиот трилер на Бил Клинтон стана бестселер

Поранешниот американски претседател Бил Клинтон на 4 јуни го објави политичкиот трилер „Претседателот е исчезнат“. Романот што Клинтон го напиша заедно со Џејмс Патерсон, е …

Политичкиот трилер на Бил Клинтон стана бестселер Прочитај повеќе »

Моника Левински се огласи 20 години по секс-аферата со Клинтон

Моника Левински напиша есеј во модниот магазин „Венити фер“ . Кога 1998 година во јавноста излезе аферата со тогашниот претседател на САД Бил Клинтон, беа …

Моника Левински се огласи 20 години по секс-аферата со Клинтон Прочитај повеќе »

Дензел Вашингтон го обелодени пеколниот план на Клинтонови

Изборната победа на Доналд Трамп ги спаси САД од воспоставување орвеловска полициска држава во рацете на демократите кои ќе ја искористеа авторитарната тактика на „постојано …

Дензел Вашингтон го обелодени пеколниот план на Клинтонови Прочитај повеќе »

Хилари Клинтон читаше делови од контроверзната книга за Доналд Трамп, „Оган и бес“

Поранешната кандидатка на демократите за претседател на изборите во САД во 2016 година, Хилари Клинтон, се појави на доделувањето на наградите „Греми“ во Њујорк во …

Хилари Клинтон читаше делови од контроверзната книга за Доналд Трамп, „Оган и бес“ Прочитај повеќе »

Компјутерскиот гуру кој му помогна на Викиликс да дојде до е-поштата на Хилари Клинтон е пронајден мртов

Соработникот на Викиликс, Џејмс Долан, кој помогнал да се создаде технологија која му овозможила на Викиликс да ги добие и објави документите и е-поштата на …

Компјутерскиот гуру кој му помогна на Викиликс да дојде до е-поштата на Хилари Клинтон е пронајден мртов Прочитај повеќе »

Мајк Тајсон: Хилари Клинтон е најплоден американски сериски убиец

Хилари Клинтон е дел од семејство криминалци кои оставија трага од десeтици мртви тела во својата крволочна потрага по моќ, вели Мајк Тајсон, кој пред …

Мајк Тајсон: Хилари Клинтон е најплоден американски сериски убиец Прочитај повеќе »

Хилари Клинтон треба да се соочи со смртна казна!

Поранешната секретарка и кандидат за претседател на САД, Хилари Клинтон, би можела да биде осудена поради предавство и да се соочи со смртна казна поради …

Хилари Клинтон треба да се соочи со смртна казна! Прочитај повеќе »

Хилари Клинтон вети дека ќе ги згасне сите веб портали кои пишуваат за теории на заговор, бидејќи се поттикнати од Путин

Слободата на говорот и слободата на печатот во историјата, доколку Хилари Клинтон беше избрана за претседател на САД, ќе згаснеа целосно. Таа беше кандидат на …

Хилари Клинтон вети дека ќе ги згасне сите веб портали кои пишуваат за теории на заговор, бидејќи се поттикнати од Путин Прочитај повеќе »

Светот ја занемари Хилари Клинтон и го поддржа Путин во намерата до го уништи Новиот Светски Поредок

За голема жал на Хилари Клинтон, рускиот претседател Владимир Путин, полета во орбитата со популарност, по појавата на листата на светски личности, која е направена …

Светот ја занемари Хилари Клинтон и го поддржа Путин во намерата до го уништи Новиот Светски Поредок Прочитај повеќе »

Хилари Клинтон го уби Сет Рич, откако го откри нејзиниот „валкан веш“ во Викиликс

УБИЕНН ПОД СОМНИТЕЛНИ ОКОЛНОСТИ – СО ДВА КУРШУМИ ВО ГРБ, А ПАРИЧКНИКОТ НЕ МУ Е НИ ДОПРЕН Во Вашингтон, под сомнителни околности е убиен поранешниот …

Хилари Клинтон го уби Сет Рич, откако го откри нејзиниот „валкан веш“ во Викиликс Прочитај повеќе »

Државниот службеник на Хаити кој требаше да сведочи против фондацијата Клинтон – Не успеа, „се самоуби“

Клаус Ебервеин, поранешен владин службеник на Хаити, за кого се очекуваше дека во престојниот период треба да ги разоткрие коруптивните скандали и злоупотреби на Фондацијата …

Државниот службеник на Хаити кој требаше да сведочи против фондацијата Клинтон – Не успеа, „се самоуби“ Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Во хотелска соба „се уби“ републиканецот кој трагаше по 33.000 мејла на Хилари Клинтон

Наводно извршил самоубиство, но ниту еден доказ не упатува на тоа. Републиканецот и ентузијастот Питер В. Смит (81), кој ја водеше независната истрага поврзана со …

(ВИДЕО) Во хотелска соба „се уби“ републиканецот кој трагаше по 33.000 мејла на Хилари Клинтон Прочитај повеќе »