коронавирусот

(Фото) Пензионер стана хит на социјалните мрежи поради неговата маска

Пензионер кој се вози во автобус низ улиците на Белград, стана хит на социјалните мрежи, поради неговата маска. Тој неколку пати бил виден како се …

(Фото) Пензионер стана хит на социјалните мрежи поради неговата маска Прочитај повеќе »

Пентагон: Вирусот не е создаден во лабораторија

Началникот на Здружениот штаб на американската армија, генерал Марк Мајли, изјави дека сè уште не е познато дали новиот коронавиирус потекнува од пазарите во Кина, од лабораторија …

Пентагон: Вирусот не е создаден во лабораторија Прочитај повеќе »

Борко Андреевски е првиот доброволец од Македонија и регионот за тест на вакцината од Оксфорд за ковид-19

Македонецот Борко Андреевски, кој живее и работи во Велика Британија, потврдил дека доброволно ќе биде тестиран на вакцината против вирусот „Ковид-19“, на Универзитетот Оксфорд, пренесува …

Борко Андреевски е првиот доброволец од Македонија и регионот за тест на вакцината од Оксфорд за ковид-19 Прочитај повеќе »

Том Круз заробен во хотел во Италија поради коронавирусот

Глумецот Том Круз е заробен во хотел во Италија поради коронавирусот, пренесуваат светските медиуми. Том не смее да излезе од хотелот до 1 март, сè …

Том Круз заробен во хотел во Италија поради коронавирусот Прочитај повеќе »

Scroll to Top