лекар

Новак Ѓоковиќ боледува од орторексија

Познатиот светски лекар Јург Хосли тврди дека Новак Ѓоковиќ е психички зависен од здрава исхрана и дека боледува од орторексија, болест која предизвикува  нарушување на …

Новак Ѓоковиќ боледува од орторексија Прочитај повеќе »

Симона Поповска ги покажа двете сестри лекарки

Поп-пејачката Симона Поповска, освен што ја обожава музиката, отсекогаш ја сакала и медицината. Таа секогаш кажувала дека со голема љубов студира медицина и дека уште …

Симона Поповска ги покажа двете сестри лекарки Прочитај повеќе »

Германски лекар осуден за дрогирање и силување на десетици жени при лажно истражување за ракот

Германскиот лекар е осуден затоа што давал седативи и потоа силувал десетици жени во лажното истражување за ракот. Лекарот кој уверил 23 жени да учествуваат …

Германски лекар осуден за дрогирање и силување на десетици жени при лажно истражување за ракот Прочитај повеќе »

(Видео) Бела ајкула долга три метри, нападна млад британски лекар

Британскиот лекар Чарли Фрај (25) со тупаница удрил ајкула во носот и на тој начин успеал да се спаси од сигурна смрт. Лекарот кој сурфал …

(Видео) Бела ајкула долга три метри, нападна млад британски лекар Прочитај повеќе »

Лекар открива детали од планот на елитата за истребување на човештвото

Луѓето не се свесни за опасноста од плановите на моќната елита што го крои светот по сопствена волја. Она што луѓето не го знаат е …

Лекар открива детали од планот на елитата за истребување на човештвото Прочитај повеќе »

Scroll to Top