Ликот

Ликот на Елвис Присли ќе престане да се користи на венчавките во Лас Вегас

Капелите во Лас Вегас повеќе нема да го користат ликот на Елвис Присли за венчавките. Компанијата која управува со имотот на Присли, Аутентик брендс груп, испраќа …

Ликот на Елвис Присли ќе престане да се користи на венчавките во Лас Вегас Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Ликот на Путин се појави на фасадата на еден од хотлеите на Доналд Трамп

На фасадата на еден од луксузните хотели на „Трам Сохо“, во Њујорк е проектиран ликот на рускиот претседател Владимир Путин, со пратечка порака, објави „Бизнис …

(ВИДЕО) Ликот на Путин се појави на фасадата на еден од хотлеите на Доналд Трамп Прочитај повеќе »

Реконструиран ликот на владетелка почината пред 1700 години

Научници од Перу успеале да го реконструираат ликот на женска мумија со помош на 3Д печатар. Станува збор за мумија позната под името „Дамата од …

Реконструиран ликот на владетелка почината пред 1700 години Прочитај повеќе »

Scroll to Top