лица

Кинеските корисници тврдат дека системот за препознавање лица не може да ги идентификува

Компанијата „Ејпл“ доби најнови тужби од кинеските корисници поради нивната најнова технологија Face ID, која е инсталирана на нивниот нов паметен телефон iPhone Х. Многумина …

Кинеските корисници тврдат дека системот за препознавање лица не може да ги идентификува Прочитај повеќе »

28 лица во Холивуд под истрага поради вмешаност во педофилски синџир

Полицијата во Лос Анџелес покрена истрага против 28 ѕвезди за кои велат дека се поврзани со масовен педофилски синџир во Холивуд. Според шефот на полицијата …

28 лица во Холивуд под истрага поради вмешаност во педофилски синџир Прочитај повеќе »

Миломир Мариќ: Во убиството на Јелена се вклучени повеќе лица

„Приказната за тоа како таа трчала па ја убил некој случаен минувач уште од почетокот изгледаше празна и целосно неуверлива“, вели Мариќ. Пред три недели …

Миломир Мариќ: Во убиството на Јелена се вклучени повеќе лица Прочитај повеќе »

Scroll to Top