македонската

Македонка стана директор по музика во Лас Вегас

Убавата и атрактивна пејачка по потекло од Прилеп, срасна во далечната земја и покажа дека нејзините амбиции во музичката кариера се доста силни. Тоа го …

Македонка стана директор по музика во Лас Вегас Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Македонска секси пејачка, за малку ќе настрадаше за време на интервјуто

Иако беше во прашање вообичаено интервју покрај базенот, Елена Велевска не си помина баш најдобро во текот на разговорот, но ниту водителката. Македонската турбо фолк …

(ВИДЕО) Македонска секси пејачка, за малку ќе настрадаше за време на интервјуто Прочитај повеќе »

(ФОТО) Сопругот на македонската водителка посака да биде Бали Бег!

Ахххх, пусто турско… Што ти прават турските серии! Ај што буквално го окупираа македонскиот телевизиски прајм – тајм,  ај што „заробија“ илјадници гледачи пред ТВ …

(ФОТО) Сопругот на македонската водителка посака да биде Бали Бег! Прочитај повеќе »

Македонската пејачка прослави 5 години брак: Доби прекрасно изненадување од сопругот

Нашата поп пејачка деновиве прослави пет години брак. Елена Петреска со својот сопруг Андреј Толевски има две дечиња, но ужива во љубовта како во периодот …

Македонската пејачка прослави 5 години брак: Доби прекрасно изненадување од сопругот Прочитај повеќе »

(ФОТО) Марјана и Елена – Модни Икони на Македонската естрада

Марјана Станојковска која беше водителkа на Пивофест годинава, со своето селфи со Елена Велевска ја вжешти атмосферата и го запали Прилеп. Не се знае која …

(ФОТО) Марјана и Елена – Модни Икони на Македонската естрада Прочитај повеќе »

(ФОТО) Македонската пејачка ги засени сите на свадба со деколтето

Македонската пејачка Наде Талевска се појави на свадба, а буквално ја засени и невестата со деколтето. Пејачката облече елегантна црна тоалета со длабоко деколте, кое ги …

(ФОТО) Македонската пејачка ги засени сите на свадба со деколтето Прочитај повеќе »

Scroll to Top