меѓународната

(видео) Вонземјани ја нападнаа Меѓународната вселенска станица

Теоретичарите на заговори сметаат дека Меѓународната вселенска станица (ISS) веројатно била нападната со ласерско оружје. Ова го темелат на база на откриената фотографија на НАСА …

(видео) Вонземјани ја нападнаа Меѓународната вселенска станица Прочитај повеќе »

Тројца космонаути успешно тргнаа на пат кон Меѓународната вселенска станица

Триото, кое е составено од американски, руски и јапонски космонаут, денеска во „Сојуз MS-07“ од Казахстан замина на пат до Меѓународната вселенска станица, пренесува НАСА. …

Тројца космонаути успешно тргнаа на пат кон Меѓународната вселенска станица Прочитај повеќе »

Меѓународната вселенска станица улови НЛО над Северна Кореја

Теоретичарите на загвор, веднаш кренаа прашина по забележувањето на објект во вид на НЛО, како лета на воздушниот простор на Северна Кореја. Голем број на …

Меѓународната вселенска станица улови НЛО над Северна Кореја Прочитај повеќе »

Меѓународната вселенската станица е „паркирана“ некаде на Земјата

НАСА и за оваа снимка сигурно ќе рече дека е тестирање и дека не е вистинска снимка од вселената. Но, флексибилната врата од картон не …

Меѓународната вселенската станица е „паркирана“ некаде на Земјата Прочитај повеќе »

УФО снимено од астронаут oд Меѓународната Вселенска Станица?

НАСА уште еднаш беше обвинета за затскривање на постоечки вонземјански живот, откако еден астронаут успеал да направи фотографија од УФО. Мистериозниот објект бил забележан како …

УФО снимено од астронаут oд Меѓународната Вселенска Станица? Прочитај повеќе »

Водата Нера Критис ја доби меѓународната наградата за супериорен вкус!

Нера Критис, најпродаваниот бренд за вода за пиење, ја доби наградата “Супериорен вкус” (Superior Taste Award) златни ѕвезди од Меѓународниот институт за вкус и квалитет …

Водата Нера Критис ја доби меѓународната наградата за супериорен вкус! Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) СЕНЗАЦИЈА ВО ВСЕЛЕНАТА – Вонземјански брод мина покрај Меѓународната вселенска станица

На интернет се појавија снимки за кои водечките истражувачи за вонземјанскиот живот, веруваат дека станува збор за вонземјански „матичен брод“ – огромен вселенски брод приметен …

(ВИДЕО) СЕНЗАЦИЈА ВО ВСЕЛЕНАТА – Вонземјански брод мина покрај Меѓународната вселенска станица Прочитај повеќе »

Scroll to Top